Twórcy

Przy naszej sztuce współpracowała z nami duża grupa osób. Ale bez tych dwóch nasza sztuka z pewnością nie miałaby miejsca. 


Piotr Furman
Reżyser spektaklu, prawie 40 lat pracy w zawodzie. Drugi rok współpracujący z naszym Seminarium. Absolwent PWST z roku 1983. Po studiach zaangażowany do pracy w Teatrze na Woli, Kwadrat i w Teatrze Narodowym. Od 1987 r. związany z Teatrem Rampa, gdzie obecnie gra w takich przedstawieniach, jak „Jeździec burzy”, „Pinokio”, „O dwóch takich, co ukradli księżyc”, „Mistrz i Małgorzata”, czy „Cafe sax”. Reżyser trzech spektakli, w tym między innymi „Wielkiej wyprawy”, którą przeniósł na deski naszego seminarium. Był prezenterem Warszawskiego Ośrodka Telewizyjnego (1994-1999) i dziennikarzem Telewizji Polskiej. Od 10 lat prowadzi własne Warsztaty Aktorskie, przygotowujące uczestników do podjęcia studiów w Akademiach Teatralnych czy bezpośrednio do pracy artystycznej w teatrze, telewizji, filmie, czy estradzie. Doskonale odnajduje się w każdym gatunku scenicznym. Kreatywny, plastyczny, elokwentny, spontaniczny, tworzący sztukę w każdej sytuacji, w jakiej się znajduje. Cierpliwy nauczyciel, dokładny, chętnie dzielący się swoim doświadczeniem życiowym i zawodowym. Kiedy zdejmuje okulary to wiedz, że coś się dzieje.
ksiądz Mariusz Rybałtowski
Kompozytor i aranżer naszego spektaklu, a dodatkowo absolwent naszego seminarium. Magister teologii na PWTW. W latach 2010 – 2015 wikariusz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie – Falenicy, obecnie rezydent tej parafii. Gry na fortepianie uczył się m. in. u Pawła Rozbickiego, Erdenczimeg Szaniawskiej i Teresy Manasterskiej. Obecnie studiuje dyrygenturę chóralną i organy na kierunku muzyka kościelna na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.  Człowiek wielu zainteresowań, czerpiący inspiracje z życia codziennego, filmów i sztuki, w tym ulubionego gatunku scenicznego – opery. Ks. Mariusz nie potrzebuje nut, bo wszystkie melodie ma już w głowie – od wybitnych dzieł Fryderyka Chopina po współczesne piosenki polskich i zagranicznych wykonawców. Jedno jest pewne – bez kawy praca twórcza jest bardzo utrudniona.

 

Aktualności     |   Kilka słów o sztuce     |   Terminy spektakli    |   Rezerwacja i kontakt    |   Aktorzy    |   Materiały promocyjne

Podziel się informacją: