Kilka słów o sztuce

Już po raz osiemnasty klerycy Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej zapraszają na sztukę seminaryjną. W stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości wystawiony zostanie spektakl pt.: „Czy zobaczę cię jutro?” opowiadający o życiu w okupowanej Warszawie.

Czy zobaczę cię jutro?
Jedną z najlepszych metod walki w okupowanej Polsce był śpiew i piosenka. Okupant walczył nawet i z taką formą oporu. Powszechnie znana, oparta na ludowych melodiach piosenka potrafiła ośmieszyć wroga, podnieść na duchu i w tych trudnych czasach natchnąć ludzi optymizmem. Spektakl „Czy zobaczę cię jutro” oparty jest na motywach pierwszego powojennego pełnometrażowego filmu „Zakazane piosenki”. Sztuka opowiada o życiu ludzi w okupowanej Warszawie podczas II wojny światowej. Codzienność ukazana jest w znanych piosenkach takich jak „Serce w plecaku”, „Siekiera motyka” czy „Teraz jest wojna”.

Seminaryjna tradycja
„Czy zobaczę cię jutro” jest już osiemnastą sztuką wystawianą w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej. Spektakle wystawiane przez kleryków III roku na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń naszej Diecezji.

Przedstawienie będzie wystawiane w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej przy ulicy Mehoffera 2 w Warszawie. Zobacz terminy spektakli.

Opiekę nad tegorocznym projektem sprawuje pan Piotr Furman – polski aktor i reżyser, związany z teatrem Rampa – reżyser naszego spektaklu.

Patronat honorowy nad sztuką sprawują:

  • JE Ks. Bp Romuald Kamiński – Biskup Warszawsko-Praski
  • JE Ks. Bp Marek Solarczyk – Biskup Pomocniczy Warszawsko-Praski

 

Jak wyglądają przygotowania do sztuki?

Aktualności     |   Terminy spektakli    |   Rezerwacja i kontakt    |   Aktorzy    |   Twórcy    |   Materiały promocyjne

Podziel się informacją: